IV Krakowski Festiwal Akordeonowy – październik 2018

Od niedzieli do niedzieli, 7-14 października odbędzie się IV Krakowski Festiwal Akordeonowy, międzynarodowe święto muzyki akordeonowej w jej wszystkich przejawach.

Koncerty i towarzyszące im wydarzenia odbędą się na terenie Krakowa oraz Miasteczka Galicyjskiego i Parku Etnograficznego w Nowym Sączu. Każdy dzień festiwalu zaprezentuje inne oblicze akordeonu.
Prócz koncertów wykonawców i kompozytorów z różnych pokoleń w różnych gatunkach muzycznych, w ramach festiwalu przewidziano wiele wydarzeń towarzyszących z akordeonem „w roli głównej” takich jak: warsztaty, wykłady, wystawa, Konkurs Filmowy, Dzień Filmowy wraz z galą Konkursu i koncertem do filmu niemego.

Festiwal ma na celu rozpowszechnianie muzyki akordeonowej wśród osób w różnym wieku poprzez ukazanie jego rozmaitych zastosowań, w różnych składach instrumentalnych i gatunkach muzycznych.

Gdzie i kiedy:
-7-14 października
-Akademia Muzyczna w Krakowie, Alchemia, Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. W. Żeleńskiego, Kościół Św. Katarzyny, Kościół św. Marcina, Spółdzielnia Muzyczna (KRAKÓW)
-Miasteczko Galicyjskie i Park Etnograficzny Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu (NOWY SĄCZ)

  • Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Art Forum.

Więcej informacji: