aktualności

The Subways i Rudimental dołączają do line-upu Rock For People 2019

Do grona artystów jubileuszowej edycji legendarnego festiwalu Rock For People dołączył właśnie zespół The Subways! To brytyjskie trio grające zadziorny, gitarowy indie rock, którego żywiołem są koncerty. Można się więc spodziewać prawdziwego rockowego święta – idealnie na 25. urodziny festiwalu ROCK FOR PEOPLE! To nie koniec nowości! W line-upie pojawiła się także prawdziwa gwiazda muzyki tanecznej – brytyjski drum’n’bassowy kwartet Rudimental! Już nie możemy się doczekać jak grupa swoją niesamowitą energią zawładnie jedną z festiwalowych scen!

Swój udział w festiwalu potwierdzili już także m.in. zespół Bring Me The Horizon grający muzykę z pogranicza metalu. Reprezentują swój własny, unikatowy styl muzyczny łącząc ciężkie gitarowe brzmienia z elementami zapożyczonymi z muzyki klasycznej, pop, a nawet elektroniki. Kolejny artysta w line-upie Rock For People 2019 to Tom Grennan, czyli młody wokalista, przed którym drzwi światowej kariery stoją otworem. Spodoba się wszystkim fanom ciepłych, męskich wokali i akustycznych dźwięków. Do grona zespołów dołączyła także młoda brytyjska kapela czerpiąca garściami z new wave – Pale Waves. Wygląd wokalistki wskazuje, że dziewczyna mocno wpatrzona była w Roberta Smitha z The Cure – już po jej image’u można sądzić, że gotyckie klimaty są jej naprawdę bliskie. Grupa chętnie tworzy dobrze bujające brzmienia z melancholijną nutką, tęskniąc za latami 80.

Od 1. do 24. grudnia organizatorzy ujawniają po jednym nowym artyście w line-upie! Warto więc być na bieżąco i śledzić polski profil festiwalu oraz dołączyć do wydarzenia Polacy na Rock For People 2019! Trzydniowe karnety dostępne są w polskiej przedsprzedaży w internetowym sklepie joyStore by Joytown.

źródło informacji: materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

adwokat Ustroń | psycholog Warszawa | koncerty Kraków

Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie

Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie

Nadchodząca, piąta edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie realizowana jest pod hasłem Cuda i widy. Na najmłodszych czekają inspirujące spotkania, ciekawe warsztaty, kreatywne zabawy z literaturą. Festiwal organizowany jest przez Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO we współpracy z Fundacją Burza Mózgów.

12 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PERKUSYJNY “ŹRÓDŁA I INSPIRACJE”

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kontynuujemy kolejne edycje krakowskiego festiwalu perkusyjnego „Źródła i Inspiracje”, który, po kilkuletniej przerwie, został wznowiony w zeszłym roku. Powołany do życia w 2004 roku przez Jana Pilcha – perkusistę i wykładowcę Akademii Muzycznej w Krakowie – znalazł swój dom w murach krakowskiej Uczelni.

W tej edycji festiwalu planowane są cztery koncerty w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. św. Tomasza 43.

7 listopada rozpoczniemy wspólnym koncertem dwóch grup perkusyjnych: krakowskiej Amadrums i grupy perkusyjnej Hochschule für Musik Nürnberg pod kierownictwem prof. Radosława Szarka. Program koncertu wypełnią utwory kameralne na różne składy instrumentalne – nie tylko perkusyjne. Usłyszymy m.in. rzadko wykonywane utwory André Joliveta i Tan Duna z udziałem wybitnych młodych solistów. Ponadto zostanie wykonany wspólnie, przez połączone grupy perkusyjne, utwór Siderals Marty Ptaszyńskiej na dwa kwintety perkusyjne i projekcję świetlną. Oprócz tego kompozycje m.in. J. Psathasa, Vallero Castellsa, czyli zapowiada się bardzo różnorodny i ciekawy koncert.

Kolejne dni to goście, których nie słyszeliśmy jeszcze na scenie tego festiwalu, a więc: Ernesto Simpson, kubański perkusista na stałe mieszkający w Londynie i występujący z całą plejadą gwiazd muzyki jazzowej, soulowej i afro-kubańskiej, jak np. Omar Sosa czy Candy Dulfer. Równie ciekawie zapowiada się wizyta Amira Breslera i Liquid Saloon z Tel Awiwu. To młodzi, utalentowani muzycy grający bardzo nowoczesny, taneczny, elektro-jazz z elementami muzyki klubowej.

W piątek, 9 listopada usłyszymy dwa bardzo różne Tria. Pierwsze z nich to firmowany przez Vladislava Nadishanę zespół w międzynarodowej obsadzie, z wiolonczelą i perkusją w składzie instrumentalnym oraz liderem grającym na hang drums i fletach. Już sam skład jest na tyle oryginalny, że może budzić zaciekawienie. Drugie trio to Panu Savolainen i jego koledzy z Helsinek. Bywalcy festiwalu być może pamiętają znakomity występ młodego wibrafonisty w składzie z Pentti Lahti i László Süle sprzed pięciu lat? Jeśli nie, to gorąco zachęcam! Już wtedy wywarł on wielkie wrażenie na wszystkich swoją wirtuozerią, precyzją i muzyczną wyobraźnią. Obecnie jest liderem własnych zespołów i mimo że w Polsce mniej znany, to w Finlandii cieszy się dużym uznaniem.

Na ostatni dzień zaplanowaliśmy prezentację Młodej Polskiej Perkusji czyli koncert w wykonaniu studentów klas perkusji polskich uczelni muzycznych. Gościem specjalnym koncertu będzie Dalbergia Duo, duet dwóch absolwentek klas perkusji Akademii Muzycznych Łodzi i Krakowa, które w ostatnim czasie bardzo udanie wchodzą na międzynarodową scenę perkusyjną. Szczegółowy program tego koncertu jest w trakcie ustalania. Ponadto, jak zawsze, odbędą się zajęcia warsztatowe prowadzone przez artystów występujących na festiwalu.

Zapraszam zatem wszystkich – nie tylko perkusistów – miłośników muzyki perkusyjnej. Jestem przekonany, że wśród tej różnorodności każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Jan Pilch – Dyrektor Festiwalu

P R O G R A M :

7 listopada / 18:00 / Sala koncertowa AMK
„Współczesna kameralistyka perkusyjna – wcale nie taka trudna ? w odbiorze”

Amadrums Percussion Group/Kraków
Jacek Dwojak, Bartosz Sałdan, Filip Klasa, Aleksander Wnuk, Stanisław Żovtoholowy, Maciej Hałoń, Vladyslav Płohcinski, Mateusz Garstecki, Tomasz Młóciński

Soliści:
Justyna Adamczyk – flet
Cecylia Stanecka – wiolonczela
Błażej Kozłowski, Jan Pilch – dyrygenci

Nὓrnberg Percussion Group / Norymberga
Radosław Szarek – kierownictwo
Ferdinand Reitberger, XiXiao Wang, Philipp Mohr, Tim Weidig

Program:
John Psathas Kyoto Quintett
Irwon Bazelon Fourscore
Andres Valero Castells RRRRR! na cztery warble
Iannis Xennakis Rebonds B
Marta Ptaszyńska Siderals
Andre Jolivet Suite en concert pour flûte et percussion
Tan Dun Snow in June

8 listopada / 19:00 / Sala koncertowa AMK
„Perkusja zmienną jest… różne oblicza tego samego instrumentu”

Ernesto Simpson – Special Edition / Londyn / Kuba
Joachim Mencel – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Amir Bresler & Liquid Saloon / Izrael
Roy Avivi, Elyasav Bishari, Josef Zisling, Havkin Noami Nadan

9 listopada / 19:00 / Sala koncertowa AMK

„Perkusyjni melodycy”

Panu Savolainen Trio / Helsinki
Panu Savolainen – wibrafon
Juuso Rinta – bass
Tuomas Timonen – perkusja

Vladislav Nadishana Trio / Berlin
Naidshana – hang, flety
Stephan Braun – wiolonczela
Peter Somos – perkusja

10 listopada / 18:00 / Sala koncertowa AMK
„Młoda polska perkusja – nadzieje na przyszłość”

Studenci polskich uczelni muzycznych
Gość specjalny
Dalbergia Duo
Anna Rutkowska, Julianna Siedler-Smuga – marimby

 • Bilety 40(N)/20(U) do nabycia przed koncertami.
  Studenci i uczniowie WSTĘP WOLNY za okazaniem legitymacji.

Junosza Nieruchomości | adwokat Ustroń | psycholog Warszawa | adwokat Gliwice

NEIFF – New Earth International Film Festival – festiwal filmów ekologicznych

15 października w Krakowie rozpocznie się pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych NEIFF – New Earth International Film Festival. Przez tydzień trwania festiwalu zobaczymy prawie 80 filmów o tematyce ekologicznej, część z nich wystartuje w konkursie filmów długometrażowych i krótkometrażowych. Przeglądowi filmów będą towarzyszyły warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych związane z dbaniem o środowisko, koncert zespołu Motion Trio oraz zaproszonych przez członków zespołu gości, wystawy plastyczne, wykłady. Filmem otwarcia jest „Klątwa obfitości” w reżyserii Ewy Ewart, projekcja 15 października o 19:00 w kinie Kijów, wstęp wolny. Honorowym gospodarzem festiwalu jest Meksyk i ambasada tego kraju w Polsce.

New Earth International Film Festival to międzynarodowy festiwal filmów o tematyce ekologicznej organizowany w Polsce, jego pomysłodawcą i dyrektorem programowym jest Juan Walle, filmowiec i producent z Meksyku, od czterech lat mieszkający w Polsce.

„Na świecie jest wiele festiwali o profilu ekologicznym, powstaje bardzo dużo filmów dokumentalnych na ten temat i są to tematy gorąco dyskutowane. Chcielibyśmy poprzez filmy przybliżyć polskim widzom problemy współczesnego świata, a te w dużej mierze dotyczą zmian w środowisku naturalnym. W czasie naszego festiwalu nie będziemy pokazywać barwnych pocztówek, nie będziemy też epatować suchymi statystykami chcąc kogokolwiek straszyć, pragniemy – za twórcami filmów dokumentalnych – opowiadać historie. Ludzie potrafią identyfikować się z ludźmi, wierzymy, że poprzez empatię, przyglądanie się innym nasi widzowie zyskają nowe spojrzenie. A wiedza i świadomość to ważny krok ku zmianie” – przekonuje Juan Walle, dyrektor festiwalu.

Jakie filmy zobaczymy? Na festiwal zostało nadesłanych 1600 zgłoszeń, z tego selekcjonerzy wybrali 66 filmów, które będą startować w konkursie filmów długometrażowych i krótkometrażowych (w tym fabuły i animacje), ponadto 12 filmów zostanie pokazanych w trybie pozakonkursowym. Tematyka filmów jest różnorodna: od zmian klimatycznych widocznych na biegunach (topienie lodowców, zmiana ekosystemów, ocieplanie oceanu), poprzez eksploatację zasobów (wydobycie ropy naftowej, węgla, surowców naturalnych, odławianie ryb, krewetek, ostryg, sztuczne zarybianie), budowę elektrowni, tam wodnych, zaśmiecanie i zakwaszanie oceanów, wycinkę lasów do konieczności ratowania ginących gatunków zwierząt i roślin. Zobaczymy filmy z niemal wszystkich kontynentów i od razu warto dodać, że poza tym, jak jest źle, dowiemy się także jak można skutecznie przeciwdziałać negatywnym zmianom w środowisku. Przykładem pozytywnych działań jest film „Cabo pulmo” Stefana Andrewsa, który opowiada o tym, jak lokalni rybacy po kilkudziesięciu latach intensywnych połowów zaprzestali ich i w ten sposób uratowali życie w zatoce.

Czasami skuteczne działania podjęte dla ochrony środowiska niszczą życie lokalnych społeczności. W filmie „Eldest among the Seven” przyglądamy się likwidacji slumsów powstałych przy największym jeziorze kraterowym w San Pablo na Filipinach. Po kilkudziesięciu latach „dzikiej” eksploatacji jezioro zaczęło obumierać, władze podjęły działania by je ratować, a to z kolei spowodowało utratę dachu nad głową i pozbawienie środków do życia przez grupę najuboższych. Właśnie takie historie, nieoczywiste, pokazujące wielość perspektyw zobaczymy na festiwalu.

„Tam, gdzie bohaterem jest człowiek, tam wzrasta poziom dramatyzmu i naszej – widzów –empatii – podsumowuje Tomasz Dettloff, reżyser, filmoznawca, przewodniczący komisji selekcyjnej. Właśnie takie filmy – opowiadające o świecie i zmianach w nim zachodzących z punktu widzenia bohatera indywidualnego bądź zbiorowego interesowały nas najbardziej, bo angażują emocjonalnie i zapadają w pamięć. Czy zmieniają też świadomość? To już jest pytanie do widzów po seansie”. W selekcję filmów zaangażowali się członkowie krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Bardzo ciekawie zapowiada się wątek kobiecy w filmach, począwszy od postaci samych reżyserek, które poprzez swoją twórczość walczą o naturę, jak Julia Barnes, która nauczyła się nurkować i kręcić zdjęcia podwodne po to, by pokazywać zmiany w Pacyfiku („Sea of life”), jak Marie-Martine Buckens, naukowiec, dziennikarka pokazująca problemy Amazonii („The Forgotten People Of The Amazon”), czy Polka, Agata Rucin opowiadająca o wycince Puszczy Białowieskiej („Forest”). Przyglądamy się też ciekawym bohaterkom – młodym kobietom w Mozambiku, które chcą zostać pracownikami leśnymi w Parku Narodowym i przeciwdziałać m.in. kłusownictwu. Jako, że władzom Parku brakuje rąk do pracy po raz pierwszy dopuszczają do egzaminów na leśników grupę kobiet, a ich selekcja przypomina rekrutację do Navy Seal lub innej elitarnej jednostki wojskowej („On the Front Line: The Rangers of Gorongosa National Park”). Intymną historię opowiada reżyserka dokumentu „Sisters of the Wilderness” Karin Slater, towarzysząca piątce ciężko doświadczonych kobiet w ich wędrówce przez południowoafrykański park krajobrazowy pokazując jak ważny i kojący dla duszy może być kontakt z naturą.

Film otwarcia także wyreżyserowała kobieta, znana polska dokumentalistka Ewa Ewart,
15 października o godzinie 19:00 w kinie Kijów zobaczymy jej film „Klątwa obfitości” o zaprzestaniu pozyskiwania ropy naftowej w Ekwadorze. Pytanie o eksploatację złóż ropy zawarte w tym filmie to pytanie nie tylko o ropę, ale także o inne zasoby. Co się stanie, jeśli tego nie zaprzestaniemy, czym to grozi? Wstęp na seans jest wolny. Z Ewą Ewart będzie można spotkać się ponownie 18 października, w czwartek w kinie Kijów na warsztatach filmowych. Reżyserka na przykładzie swojego filmu opowie o tworzeniu filmu dokumentalnego, o muzyce w filmie opowie kompozytor Szymon Nidzworski, a Robert Ciodyk przybliży temat montażu. Wstęp biletowany.

Osobny blok filmów pokaże Ambasada Meksyku w Polsce, kraj ten realizuje wiele inicjatyw proekologicznych, co może być inspirujące dla polskiego widza. Wizualnie efektem współpracy polsko-meksykańskiej będzie mural, który powstanie na Rondzie Mogilskim.

New Earth International Film Festival to jednak nie tylko filmy, ale także wydarzenia towarzyszące: warsztaty ekologiczne, dyskusje, warsztaty filmowe, koncerty i wystawy.

Drugiego dnia festiwalu odbędzie się koncert zespołu Motion Trio i gości specjalnych, czyli Szymona Nidzworskiego, Tomasa Celis Sancheza i Zbigniewa Palety. Pod kierownictwem Janusza Wojtarowicza muzycy przygotowali specjalne festiwalowe aranżacje utworów Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy, Michaela Nymana. Koncert „Sounds of New Earth”,
16 października godz. 20:00 Stara Zajezdnia. Kraków by DeSilva
przy ulicy Wawrzyńca 12. Wstęp biletowany.

Organizatorzy festiwalu są związani ze środowiskiem filmowym, a więc nie może zabraknąć warsztatów dla filmowców, zainteresowani dowiedzą się jak tworzy się scenariusz, muzykę, montaż, postprodukcję oraz na czym polega praca reżysera i operatora. Zajęcia potrwają cztery dni, od wtorku do piątku w godzinach 12-18:00 w Artetece. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zapisów. Uczestnicy warsztatów zrealizują kilkuminutową produkcję pokazaną na gali zamknięcia.

Konkurs dla profesjonalistów z branży filmowej o nazwie Filmathon poprowadzi Juan Walle, dyrektor festiwalu, w dniach 16 do 18 października na terenie Parku Technologicznego.

Pozostałe prelekcje i spotkania skupią się wokół tematów ekologiczno-podróżniczych. Najmłodsi, czyli dzieci w wieku od 4-7 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach podróżniczych pt. „Poznajemy świat”, ich głównym bohaterem będzie Meksyk. Zajęcia – nieodpłatne – będą się odbywały codziennie w godzinach 10-13:30, w sobotę do godziny 16:00. (NEIFF Station, plac Jana Nowaka Jeziorańskiego). Wszyscy fani filmu „Coco” oraz Ci, którzy marzą o własnej pamiątce z Meksyku będą mogli wykonać samodzielnie Alebrijes. Alebrijes to niezwykle kolorowe, fantastyczne zwierzęta, symbolizujące bogatą faunę Meksyku, znajdziemy tu wielobarwne smoko-koty, koto-jaszczury etc. Warsztaty poprowadzi Delia Arriaga, codziennie w godzinach od 10-13 w Hevre.

Festiwal NEIFF będzie tętnił także dyskusjami związanymi z ochroną środowiska, eksperci, działacze organizacji non profit wygłoszą prelekcje i zaproszą do rozmowy. Spotkania będą się odbywały na Akademii Rolniczej, Uniwersytecie Ekonomicznym i w Instytucie Cervantesa. W Instytucie Cervantesa w Krakowie zobaczymy także wystawę „Pejzaż smogowy”, jej kuratorką jest Małgorzata Kaczmarska, wernisaż 15 października. 19 października warto się wybrać na spotkanie ze Stevenem Taylorem, antropologiem, gościem specjalnym festiwalu, autorem książki „Upadek”, o tym jak ludzkość utraciła więzi z naturą. Spotkanie poprzedzi projekcja filmu „Winkamapu” w reżyserii Alvaro Nuñez Secchi o plemieniu Indian, które próbuje się przystosować do życia w mieście.

W sobotę bezpłatna wycieczka do Ciężkowic, miasta, w którym za trzy lata ma powstać Małopolskie Centrum Wiedzy o Ekologii, uczestnicy festiwalu będą mogli zwiedzieć rezerwat „Skamieniałe Miasto” i zasadzić drzewa na terenie gminy.

Gala zakończenia festiwalu odbędzie się 21 października w auli Akademii Sztuk Pięknych, zostaną wówczas wyłonieni zwycięzcy konkursu filmów dokumentalnych, nagrody dla filmowców ufundowały firmy Foto Plus, Sony, Canon i ES-System.

Dokładny program NEIFF znajduje się na stronie internetowej:

źródło informacji: materiały prasowe organizatora

Tak Brzmi Miasto – EDUKACJA, 17-18 listopada 2018

Konferencja i festiwal nowej branży muzycznej Tak Brzmi Miasto, która odbędzie się 17-18 listopada w Krakowie, będzie jednym z najbardziej innowacyjnych wydarzeń dotyczącym tematu edukacji zarówno dla muzyków formalnie wykształconych, jak i muzycznych samouków.

Obok ogłoszonych już, ekskluzywnych warsztatów producenckich z Leszkiem Biolikiem, konferencję odwiedzą dwaj wyjątkowi goście – pracujący w agencji menadżerskiej Eltona Johna (i współpracujący m.in. z Marillion) ekspert od obecności muzyków w sieci Erik Nielsen oraz wybitny edukator (i nauczyciel takich basistów, jak jeden z najlepszych muzyków sesyjnych na świecie, Pino Palladino czy Paul Turner z Jamiroquai), Joe Hubbard.

Oprócz tego, menadżerowie, edukatorzy, znani muzycy i przedstawiciele szkół i akademii muzycznych z całego świata poprowadzą warsztaty i wykłady m.in. z finansowania działalności zespołu za granicą, obecności muzyków w sieci, nowoczesnej produkcji muzycznej oraz najnowszych metod jak ćwiczyć na instrumencie.

Wiemy, że dobra edukacja muzyczna zaczyna się bardzo wcześnie. Dlatego z dobrodziejstw konferencji będą mogli skorzystać nie tylko muzycy, ale i rodzice. Warsztaty dla maluchów poprowadzi m.in. Anna Weber, autorka innowacyjnej metody edukacyjnej i bloga Pomelody.

Tak Brzmi Miasto

To krakowska konferencja i festiwal dla nowej branży muzycznej. Kierowana jest zarówno do młodych artystów, jak i doświadczonych muzyków i menadżerów, którzy chcą sami zarządzać swoją karierą.

W ciągu ostatnich 7 lat uczestnicy konferencji mieli okazję czerpać wiedzę o biznesie muzycznym od prawie 180 panelistów z 23 krajów, w takich tematach jak promocja, eksport muzyki za granicę czy szeroko rozumiana współpraca. Na koncertach towarzyszących i części showcase’owej wystąpiło ponad 60 kapel, z których wiele stanowi obecnie line-up najlepszych Polskich festiwali (Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Off Festival).

Pomimo, że na konferencji można spotkać największe nazwiska branży muzycznej, wydarzenie nadal zachowuje kameralny charakter. Sprzyja to swobodnej wymianie doświadczeń i owocuje długimi rozmowami, które często przenoszą się do jednego z krakowskich klubów w których odbywa się konferencyjny showcase.

Konferencja jest wydarzeniem non-profit, organizowanym przez fundację Krakowska Scena Muzyczna i współfinansowanym przez Gminę Kraków oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


psycholog Warszawa :: psychoterapia Warszawa :: adwokat Gliwice

Edyta Górniak – Akustycznie, trasa koncertowa

Firma LUX Jerzy Grazda – ma zaszczyt i wielką radość zaprosić na od lat wyczekiwaną przez publiczność Edyty Górniak – Akustyczną Trasę Artystki. Mimo setek występów na wielkich scenach także światowych, Edyta Górniak po raz pierwszy wyrusza w trasę tak niezwykle intymną…

Usłyszymy jej największe przeboje, ale także utwory z płyt, które nigdy wcześniej nie były wykonywane publicznie. To wielka gratka,  szczególnie dla największych smakoszy twórczości Edyty.

Zapraszamy na wyjątkowe, muzyczne i tak długo oczekiwane spotkanie z Artystką najwyższej klasy głosu, w towarzystwie muzyki na żywo.

Mamy przyjemność ogłosić terminy trasy:

 • Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku – 21.10.2018
 • Centrum Kongresowe ICE Kraków – 23.10.2018
 • Miejski Dom Kultury Stalowa Wola – 24.10.2018
 • Centrum Spotkania Kultur Lublin – 25.10.2018
 • Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie – 27.10.2018
 • Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach – 28.10.2018
 • Filharmonia Częstochowska – 29.10.2018
 • Teatr Wielki w Łodzi – 30.10.2018
 • Teatr Dramatyczny w Warszawie 14.11.2018
 • Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu – 24.11.2018
 • Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy – 27.11.2018
 • Filharmonia Szczecińska – 29.11.2018
 • Sala Ziemi w Poznaniu – 30.11.2018
 • Wrocławskie Centrum Kongresowe – 1.12.2018
 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Toruń – 3.12.2018
 • Suwalski Ośrodek Kultury – 6.12.2018

// źródło informacji: materiały prasowe organizatora


psychoterapia Warszawa | adwokat Gliwice | poradnia psychologiczna Warszawa | porady prawne Gliwice

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili – ponownie w Polsce

W ostatnich latach Polska stała dla Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili bardzo bliskim krajem . Ciepłe przyjęcie na koncertach, tysiące pochlebnych opinii o występach tancerzy i muzyków pozostawiły niesamowite wrazenia w sercach artystów – oto niektóre z nich:

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Łódź, 2018-01-31 19:00
Jeszcze mnie bolą ręce. Muzyka i popisy tancerzy na najwyższym poziomie, ręce same składały się do oklasków. Porywające widowisko na 5 z plusem !

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Warszawa, 2018-02-13 19:00
Wspaniałe widowisko, na długo zapada w pamięć. Połączenie, tańca, sztuk walki, baletu i akrobatyki. Niesamowita sprawność fizyczna tancerzy zdumiewa i budzi ogromny podziw. Bardzo polecam !

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Kraków, 2018-02-04 19:00
Wspaniały występ; perfekcja, siła i wdzięk. Byłam trzeci raz i nie zamierzam przestać :-

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Kraków, 2018-02-04 19:00
Fenomenalny występ, maestria wykonania i genialna choreografia! Do tego znakomita oryginalna muzyka! Niezapomniane przeżycie!!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Kraków, 2018-02-04 19:00
Cudownie!!! Już od dłuższego czasu chciałam zobaczyć ten balet i w końcu się udało dostać bilety. Gorąco polecam!!! Są fantastyczni !

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Częstochowa, 2018-02-03 19:00
Fantastyczne przedstawienie. Aż się wierzyć nie chce, że można się tak ruszać !

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Toruń, 2018-02-06 19:00
Niesamowite przeżycie! Kunszt, technika, stroje i ekspresja tancerzy na najwyższym poziomie. Do tego muzyka na żywo porywająca. Zdecydowanie polecam i jeśli wystąpią ponownie to wybiorę się jeszcze raz.

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Warszawa, 2018-02-13 19:00
Ja już widziałam różne balety z republik byłych radziecki, ale ten mnie zachwycił ponad wszystko. /natomiast mój mąż, który jest Anglikiem taki balet oglądał po raz pierwszy, brakowało mu słów podziwu i zachwytu !

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Zielona Góra, 2018-02-08 19:00
Coś wspaniałego i ekscytujacego! Moglabym godzinami podziwiac wystep. Mam nadzieje,ze do nas wroca z kolejnym programem!

🙂

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Poznań, 2018-02-16 19:00
REWELACJA!!! Długo po występie omawialiśmy swoje wrażenia, a dłonie nam spuchły od klaskania. Powinni żałować Ci którzy tam nie byli

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Zabrze, 2018-02-01 19:00
Był to prezent dla Rodziców na Święta – po imprezie zachwyceni profesjonalizmem. Świetny występ!!! Polecam

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Gdańsk, 2018-02-14 19:00
Fantastyczny!!!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Szczecin, 2017-03-30 19:00
Balet – REWELACJA, dwie bite godziny ciągłych braw, obolałe dłonie, zachwyt nie tylko mój, ale chyba wszystkich obecnych.

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Olsztyn, 2018-02-15 19:00
Piękny występ! Niesamowite wrażenia pozostaną na długo w naszej pamięci!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Olsztyn, 2018-02-15 19:00
Występ był rewelacyjny! dawno nie byłam na tak dobrej imprezie!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Lublin, 2018-01-30 19:00
Piękne, dynamiczne widowisko. Świetni tancerze i tancerki, piękne stroje i muzyka. Wrażenia niezapomniane!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Lublin, 2018-01-30 19:00
Rewelacja! Goraco polecam!!!!!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Lublin, 2018-01-30 19:00
Wspaniały występ na światowym poziomie! Organizacja bez zastrzeżeń.

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Zabrze, 2018-02-01 19:00
Świetny występ, muzyka, choreografia, stroje, perfekcyjne zgranie. Gdyby miał się powtórzyć w najbliższym czasie już kupowałbym bilety. Gratulacje!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Łódź, 2018-01-31 19:00
Występ baletu rewelacyjny. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni pokazali taniec na mistrzowskim poziomie. Można było doszukać się w tym pokazie historii Gruzji oraz ciekawych relacji między ludźmi. Mnie zauroczyła muzyka w wykonaniu 9 osobowego zespołu.

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Zabrze, 2018-02-01 19:00
Wspaniały występ niesamowite przeżycie artystyczne wspaniała zabawa długo będę pamiętać ten wyjątkowy wieczór-05-15 18:53

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Bydgoszcz, 2017-02-14 19:00
Niesamowite i perfekcyjne przedstawienie subtelnego piękna, ludzkiej niedoli, mwojowniczej fantazji. Polecam gorąco A niezdecydowanych namawiam. Poszedłbym z żoną jeszcze raz.

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Gdańsk, 2018-02-14 19:00
Piękne, energetyzujące widowisko na wysokim poziomie. Barwne stroje, wręcz niemożliwa technika tancerzy i ani chwili nudy – wytchnienia. Gorąco polecam!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Kraków, 2017-02-18 19:30
Jest to fantastyczne widowisko. Byłam na nim już trzeci raz i za każdym razem jestem bardzo bardzo zadowolona!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Kielce, 2017-04-03 19:00
Występ był niesamowity. Ja i moja córka, która była ze mną byłyśmy zachwycone. Wielki ukłon w stronę tancerzy baletu!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Gdańsk, 2017-03-31 19:00
Wspaniały występ. Moc wrażeń. Światowa klasa!

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Szczecin, 2017-03-30 19:00
dziękujemy, było rewelacyjnie, byliśmy zachwyceni niesamowitą precyzją i kunsztem technicznym zespołu także wdziękiem tańca, ręce jeszcze dziś bolą od oklasków,stroje barwne,kobiety płynące w tancu, zgranie tancerzy, majstersztyk

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, Zielona Góra, 2018-02-08 19:00
Koncert rewelacyjny. Profesjonalizm, energia, mnóstwo kolorów, muzyka na żywo, praktycznie dwie godziny (z 15 min.przerwą) fantastycznych często niemal karkołomnych figur tancerzy,a na scenie jednocześnie co najmniej 25 osób. Do organizacji również nie mam zastrzeżeń. Polecam, koncert wart ceny biletów. Żaden film nie odda wrażeń na żywo.!

Cały zespół jest bardzo wdzięczny za wszystkie opinie!!! Dziękujemy Wam, Drodzy Widzowie, czekamy na Was na najbliższych koncertach w Polsce!!!

W lutym 2019 r Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili zaprezentuje swoje najlepsze i nowe tańce i jak zawsze, zaskoczy publiczność fantastyczną choreografią, niesamowitą energią, wszystko to przy akompaniamencie muzyki na żywo w wykonaniu orkiestry !!!

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili”

Unikalne show taneczne – 100 tancerzy i orkiestra na scenie.

Gruziński balet narodowy „Sukhishvili” – jeden z czołowych i największych tanecznych zespołów świata, który posiada swoją własną orkiestrę. W swojej historii wyruszył na ponad 300 tournée, członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli tysiące koncertów, które łącznie widziało dziesiątki milionów widzów na całym świecie!

Występ zespołu nazwano „najlepszym show na Broadwayu”, w Australii uznany był on za „ósmy cud świata”, a po koncercie na najsłynniejszej scenie w Lа Scala, kurtynę podnoszono aż 14 razy, pobijając tym samym rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy).

Gruziński Balet Narodowy „Sukhishvili” powstał 70 lat temu i bazuje na tradycyjnych tańcach narodowych, ale żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, powstały nowe układy, będące doskonałym połączeniem urokliwego folku i kroków współczesnych.

Elementy sztuki walki i akrobacje, bajecznie kolorowe kostiumy oraz dynamiczna, opowiedziana z niebywałą pasją historia sprawiają, że „Sukhishvili” stanowi doskonałe show dla całej rodziny: od dzieci aż po seniorów.

Zespół cały czas odświeża i aktualizuje swój program. W ramach europejskiej trasy koncertowej roku 2019 – widzowie zobaczą najnowszy program koncertu, otrzymają z niczym nie porównywalne emocje i potężny ładunek energii, który można uzyskać tylko na koncercie Narodowego Baletu Gruzji “Sukhishvili”

NIEBEZPIECZNE TAŃCE GRUZIŃSKICH MĘŻCZYZN

„Spróbujcie skoczyć w powietrzu, podginając kolana pod siebie. Potem upadnijcie na klęczki na podłogę i skoczcie ponownie, żeby znów upaść i kontynuować! A potem kręćcie się na palcach w miękkich butach z taką szybkością, żeby nikt nie rozpoznał waszego własnego oblicza. A potem zróbcie okrążenie wokół sceny na klęczkach. Urzeknijcie przepiękne damy, które obserwują spokojnie i figlarnie wasz śmiały taniec, który stara się wywalczyć ich przychylność”.

The Washington Post (USA)

SZTORM NA SCENIE

„Gruzińscy artyści – sama doskonałość. To nawet nie taniec, to – lot. Sztorm na scenie”.

Daily Mirror (Great Britain)

CZAR Z GRUZJI

„Dwie i pół godziny przelatują jak sekundy, nim zdążysz spostrzec, patrzysz z ogromną uwagą i zastanawiasz, czym zachwycasz się bardziej – muzyką, pięknymi kostiumami, sztuką czy niewiarygodną techniką tancerzy, bogatymi w tradycje Gruzji”.

New York Post (USA

Koncert w ICE Kraków
09 lutego 2019

źródło informacji: Materiały prasowe organizatora

psychoterapia Warszawa // adwokat Gliwice // koncerty Kraków

Kantata Polska Piotra Rubika i Zbigniewa Książka – ICE Kraków

Kantata Polska Piotra Rubika i Zbigniewa Książka – ICE Kraków

Szlachetne i poważne – tak o swym nowym dziele mówią jego twórcy. Kantata Polska Piotra Rubika i Zbigniewa Książka przedstawi tak ważne pojęcia, jak ojczyzna, wolność czy naród. Ma pokazać Polskę w momencie odzyskania niepodległości. Cały utwór w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz Wrocławskiego Chóru Akademickiego pod kierunkiem Alana Urbanka po raz pierwszy w całości usłyszymy w Centrum Kongresowym ICE Kraków.