strony i sklepy internetowe

Na ten temat mógłbym napisać bardzo dużo. Ponieważ przygodę z internetem rozpocząłem bardzo dawno i to na platformie komercyjnej – moje początki to również strony i sklepy internetowe. Pierwsze … również sklepy (tak, tak …) wykonywane były w edytorze, z użyciem kodu HTML (fachowcy wiedzą o co chodzi). Później były to dedykowane edytory HTML (Pajączki i różne inne), wreszcie programy działające w trybie WYSIWYG, z „nieodżałowanej pamięci” Front Page’m firmy Microsoft.

Przepraszam za ten rys historyczny, ale musiałem … Teraz mamy systemy CMS, będące wynikiem naturalnej ewolucji systemów informatycznych. Mamy również technologie mobilne, które szturmem zdobywają świat stron internetowych i e-commerce.

Ewolucja (… a może rewolucja) w tych technologiach pędzi w niesamowitym tempie. Aby nie wypaść z gry trzeba uczyć się, uczyć i uczyć. Jak na razie uczę się i uczę …

Zasady zmieniają się, obecnie jednym z głównych wyzwań dla ludzi tworzących serwisy internetowe, jest zapewnienie im bezpieczeństwa. Aktywność hakerów i różnej maści przestępców internetowych rośnie w niebywałym tempie.

Ale, to nie poradnik, więc do rzeczy. Ostatnio przeczytałem na stronie firmy trudniącej się e-marketingiem i budową serwisów internetowych, że posiadają 5 letnie doświadczenie. Otóż, ja posiadam … ponad 25 letnie doświadczenie i robię to „od początku”.

Staram się unikać „wodotrysków” i niepotrzebnych ozdobników, na rzecz ergonomii i przyjazności serwisów internetowych w których najistotniejsza jest treść i walory użytkowe. Oprócz tego są one „przyjazne” pozycjonowaniu (SEOfriendly) i e-marketingowi. Moje serwisy są proste i czytelne …